Seul’ün en önemli birkaç sembolünden birisi de Gyeongbokgung Sarayı önündeki devasa anıttır. Burada 200 metre mesafe ile iki tane heykel vardır; birisi Kral Sejong ötekisi de Amiral Yi Sun-sin. İkincisi arkasına dağ manzarası geldiğinden dolayı daha heybetli bir görüntüye sahip.2014-08-13 04.17.07 1

Amiral Yi Sun-sin 16. yüzyılda Japon yayılmacılığına kahramanca karşı koyan Kore’nin efsanevi kumandanlarındandır. Bugün halen Kore’de bir kahraman olarak anılır. Onun adına bir çok müze ve anıt vardır.

Havanın güzel olduğu bir günde bu anıtın arkasındaki dağ manzarasıyla şahane bir görüntüsü vardır. Eğer bir gün Seul’e gelirseniz mutlaka görmeniz gerekenlerden birisidir.

Nasıl Gidilir:

Amiral Yi Heykeli Gyeonbukgung Sarayının önündedir. Burası meşhur Seul Meydanına yürüme mesafesindedir. En doğru ulaşımı metroyla yapabilirsiniz:

3.  Hat, Gyeongbokgung İstasyonu, Çıkış 5; veya

5. Hat, Gwanghwamun İstasyonu, Çokış 2; veya

1. Hat, Jonggak İstasyonu, Çıkış 1


*Yakında sayfada detaylı Seul Gezi Rehberi yayınlayacağım. Ondan haberdar olmak için siteyi mail ile takip edebilirisiniz. Sağ sekmedeki kutucuğa mail adresinizi yazıp onaylamanız yeterlidir.

Öteki Güney Kore gezi notları:

Güney Kore Gezi Rehberi


Omer Dogan

Seyahatya.com sitesi yazarı. Şu an Güney Kore'de yaşıyor.

0 yorum

Cevapla