Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.575 aboneye katılın

Tayland Gezi Notları; Bangkok’da Ulaşım

Tayland Gezi Notları; Bangkok’da Ulaşım


bangkok-map-metro-bigBangkok’ta ulaşım biraz karmaşıktır. Ama aynı zamanda her sokakta bulabileceğiniz tuk tuk ve motorlarla çok kolay ve eğlencelidir.

Bangkok’ta sadece 3-4 raylı hat var. Bunları nasıl kullanacağınızı anlarsanız şehri gezmeniz daha pratik olur. Ben Bangkok’a iki kez gittim.

Birincisinde havayolu ile Suvarnabhumi Havaalanına indim ki çoğunuz giderseniz bu şekilde gitmiş olacaksınız.

İndiğinizde Havayolu-Şehir hattı trenine binersiniz, ve ineceğiniz son durakta şehrin bir çok yerine giden bir havaray (skytrain) var, onunla istediğiniz yere gidebilirsiniz. Biz de bu şekilde bir aktarma yaptık. Bangkok’ta akbil benzeri bir sistem yok. Her toplu taşımaya bindiğinizde bilet almak zorundasınız. Bilet alırken gideceğiniz durağı belirtmeniz gerekiyor. Ücretlendirme ona göre yapılıyor. Bileti hem binerken hem inerken okutmanız gerekiyor.

Bangkok’a ikinci gidişim ise karayolu ile oldu. Tayland’ın güneyindeki Hat Yai şehrinden Bangkok’a gelmiştim. Otobüs terminali yine yeşil Sukhumvit Monorail (BTS Skytrain) hattına yakın bir yerde. Otobüsten indiğinizde bir tuk tuk kiralayıp en yakın istasyon olan Mo Chit e 2 dakikada gidebilirsiniz. Veya yürüyerek 10 dakikayı tercih edersiniz.

Not: Bundan sonraki yazılarımın mail olarak gelmesi için sitenin sağ köşesindeki kutucuğa mailinizi yazıp gelen maili onaylamanız gerekmektedir. Diğer Tayland notlarım için:

Seyahatya Tayland Gezi Rehberi

1 Comment
  • Pingback:Tayland Gezi Notları | Tayland Seyahatı | Seyahatya
    Posted at 11:27h, 16 Mart Cevapla

    […] – Ulaşım: Güneydoğu Asya ülkelerinin neşeli ulaşım aracı Tuk Tuk Tayland şehirlerinin gezmekten çok zevk alacaksınız. Bu arada Bangkok şehri ulaşımı hakkında yazdığım yazıya buradan bakabilirsiniz. Şehirdeki raylı hatları kullanmanızda yardımcı olacaktır.  […]

Cevapla

%d blogcu bunu beğendi: