Tayland‘ın Başkentinde öyle yerler vardır ki adeta fotoğraf çekmek için cennettirler. Bunlardan birisi de  (daha doğrusu birden fazlası) nehrin ve kanalın üzerindeki yüzen çarşıdır. Vaktiniz varsa bunlardan birkaçını muhakkak görmelisiniz.

20140101_143934

Burada taze tropikal meyve ve sebzeler bulabileceğiniz gibi harika lezzette balık ve diğer su ürünlerinden de deniyebilirsiniz. Ben orada yediğim balığın tadını unutamıyorum. Ayrıca bunları çok cüzi ücretle deneme imkanınız var.Ücreti gördüğünüzde bir daha yemek istersiniz.

Balık, ahtapot, karides, ve üzerine içecekle beraber kişi başı sadece 1000 baht (yaklaşık 3 dolar) ödemiştik.

Bizim durup gezdiğimiz çarşının ismi Taling Chan idi. Orada müzik yapan insanlar da vardı. Aynı zamanda balıklara yem atan insanlarla tam bir karnaval alanıydı.

Buraya Nasıl Gidilir: Eğer tekneyle nehir turu yaparsanız tekne sizi bu çarşılardan birisine götürür zaten. Nehirde tekne turuyla ilgili yazım ise burada.

Diğer Tayland gezi notlarım için:

Tayland Seyahatyası


Omer Dogan

Seyahatya.com sitesi yazarı. Şu an Güney Kore'de yaşıyor.

5 yorum

Önder Makina · 18 Temmuz 2017 16:22 tarihinde

Yazınızı okurken sizinle birlikte gezmiş kadar olduk. Paylaşım için teşekkürler.

thai · 11 Eylül 2016 14:12 tarihinde

Haci 1000 baht 30 dolar eder 3 dolar yazmissin millette orasi bedava sanacak o dedigin rakamlar bundan 20 sene onceydi hersey bedavaydi hem biz gibi bilincsiz turistler hemde hemde yerlesen yabancilar yuzunden hersey ates pahasi oldu burada hersey yerliye farkli yabanciya farkli paradir.

    Omer Dogan · 18 Eylül 2016 05:58 tarihinde

    Gezdiğimiz ülkelerin enflasyon hareketlerini hergün takip edemediğimiz için gezi yazılarımızın içerisinde para miktarları gezinin gerçekleştiği tarihler içindir. Aynı tepkiyi İran gezimizle alakalı da aldık.
    Siz değerli takipçilerimizin katkılarıyla siteyi daha güncel tutmaya çalışacağız. Tayland hakkında sitemize katkıda bulunmak isterseniz seyahatya@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bangkok Floating Market | Omer Dogan's Field Diary · 5 Eylül 2016 04:13 tarihinde

[…] You can see some other photos I took there on my post at Seyahatya. […]

Tayland Gezi Notları | Tayland Seyahatı | Seyahatya · 5 Temmuz 2014 06:03 tarihinde

[…] Yüzen Çarşı (Floating Market), […]

Cevapla