Her sene Ağustos ayı Japonlar için üzücü bir ay olarak anılırken öteki birçoğu Uzakdoğu ülkesi için kurtuluş ayıdır. Bu ayda Japonya’ya iki atom bombası atılmış. Aynı zamanda bu ayda Kore ve Çin gibi ülkeler Japon işgalinden kurtulmuşlardır.Seul Hava Fişek Gösterileri by Seyahatyacom15 Ağustos her iki Kore için Zafer Bayramı olarak kutlanıyor. Bu sene 70. yıl olması sebebiyle biraz daha özel bir kutlamaya sahne oldu.

Ben de Güney Kore’de 3. defa Zafer Bayramı yaşamış bulundum. Han Nehri üzerindeki Yeouido Adasında konserler ve havai fişek gösterilerine katıldım. Normalde havai fişek gösterilerini yapmacık ve çocuksa bulsam da Seul’deki bu gösteri görsel olarak takdire şayandı.

Önce açık havada İnfinite, PSY gibi Kore’nin en ünlü K-Pop grupları konser verdiler. Ve ardından gösteri. Güzel bir geceydi.

İşte kameramla o andan yakalayabildiklerim:

Kore’yi keşfetmeye birlikte devam edelim. Lütfen takipte olun. Sitenin sağ tarafındaki kutucuğa (mobile ile bağlanıyorsanız aşağıda bir yerlerdedir) mail adresinizi yazıp onaylarsanız bir sonraki yazılarımdan ücretsiz haberdar olursunuz.

Öteki Güney Kore gezi notları:

Güney Kore Gezi Rehberi


Omer Dogan

Seyahatya.com sitesi yazarı. Şu an Güney Kore'de yaşıyor.

0 yorum

Cevapla