Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 2.576 aboneye katılın

Seul’ün Gizli Pencerelerinden – Unhyeon-Gung Sarayı ve Namsan


Seul’de geçirdiğim vakit ömrümün hatırı sayılır bir kısmını oluşturuyor artık.  18 ay olmuş. Bir süre sonra artık yıl olarak saymam gerekecek.

Bu şehre ilk geldiğim gibi şaşırmıyorum her şeye. Belki birçok şey monotonlaşıyor farkında olmadan. Ama öte taraftan şehri daha fazla tanıyorum. Daha çok sahipleniyorum.

En güzeli de yüksek bir noktaya çıkıp da şehri tepeden izlediğimde iç çekip zihnimde hatıralar depreştirebiliyorum. Eğer bir şehirde anılar depreşmeye başlamışsa…Neyse.

Binaen aleyh şehrimden daha fazla bahsetmeliyim. Şehre hangi deliklerden baktığımi sizinle de paylaşmalıyım. Bugün bahsedeceğim pencere Anguk‘ta Samwhan İnşaat’ın Ofisinden Unhyeon-gung Sarayı ve Namsan Tepesi. 20150206_160946 (2)

Samwhan binasının kirli camları görüntüye biraz nostaljik bir etki bırakmış olabilir. İlerde gözüken tepe Namsan ve üzerindeki de Seul’ün Namsan Kulesi.

20150206_160704 (2)Saray… Kore tarihi mimarisinde çatılar çok süslü olduğu için tepeden izlemek çok gözel olur. Şahane bir minyatür şehir izlemiş gibi oluyor insan.


Seul’ün farklı köşelerini birlikte keşfetmeye devam edelim. Lütfen takipte olun. Sitenin sağ tarafındaki kutucuğa mail adresinizi yazıp onaylarsanız bir sonraki yazılarımdan ücretsiz haberdar olursunuz.

Öteki Güney Kore gezi notları:

Güney Kore Gezi Rehberi

 

No Comments

Cevapla

%d blogcu bunu beğendi: